Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
info@safhindistancevizyagi.com (0212) 306 32 71 - 0546 974 25 68

Hindistan cevizi yağının tiroide mucize etkisi

Hindistan Cevizi Yağının Tiroide Mucize Etkisi.

Hindistan cevizi yağı, yemek pişirirken kullandığımız çoğu yağda olduğu gibi T4`ün T3`e dönüşmesine sebep olmaz, bu yüzden oldukça masum bir yağ olduğunu söyleyebiliriz. Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur. Bağışıklık sistemini desteklemesi tiroid problemine en çok yardımı dokunan şeydir. Bu yüzden günde en az 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı tüketmeye dikkat edin.

 

Kilo kaybına yardımcı olur
 
Sebepsiz kilo alma, yavaş çalışan tiroitlerin en yaygın belirtisidir. Üstelik tiroit problemi varsa kilo vermek oldukça zordur. Hindistan cevizi yağı burada devreye giriyor. Hindistan cevizi yağı içeriğinde bulunan orta zincirli yağ asitleri sayesinde kilo vermeye yardımcı oluyor.
 
Metabolizmayı çalıştırır
 
Tiroitlerin çalışmaması enerji seviyesini düşürür, halsizliğe ve yorgunluğa sebep olur. Bu semptomlarla hindistan cevizi yağıyla savaşabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı enerjiyi artırır, metabolizmayı çalıştırır, bağışıklığı güçlendirir.
 
Kas ve eklem ağrısını azaltır
 
Yavaş çalışan tiroitlerden dolayı artan ilhitap, kas ve eklem ağrısına sebep olur. Hindistan cevizi yağı, iltihabı azaltmada ve doku yenilemede önemli rol oynar.
 
Kas ve eklem ağrısını azaltmak için ağrıyan bölgelere ılık hindistan cevizi yağıyla masaj yapın.
 
Kabızlığa iyi gelir
 
Tiroitlerin yavaş çalışması bütün vücut fonksiyonlarını yavaşlatacağından sindirim sistemini de etkiler. Kabızlık sorununa karşı hindistan cevizi yağı kullanın. 1 kaşık hindistan cevizi yağıyla 1 bardak ılık sütü karıştırıp her gece yatmadan önce için.
 
Cilt kuruluğunu tedavi eder
 
Kuru, pul pul dökülen ve kaşınan ciltler tiroit problemi olan kişilerde sıkça görülür. Tiroitlerden dolayı yavaşlayan metabolizma terlemenin azalmasına neden olur. Bu da cilt kuruluğunu tetikler.
 
Hindistan cevizi yağındaki yağ asitleri nem kaybını telafi eder ve cildi yeniler. Yüzünüze 10 dakika boyunca hindistan cevizi yağıyla masaj yapıp 30 dakika beklettikten sonra duş alın.
 
Saç dökülmesini engeller
 
Tiroit bezleri sadece saç dökülmesine değil vücuttaki tüylerin ve kaşların dökülmesine de neden olabilir.
 
Saç dökülmesini engellemek için kafanıza 5 dakika boyunca ılık hindistan cevizi yağıyla masaj yapıp ertesi sabah yıkayın.

 

 

17 Oca 2019 - 12:09:11 Haberler